Styropmin produkuje płyty styropianowe od 30 lat. Są one doceniane przez inwestorów, wyróżniane przez fachowców. Wysoka jakość i szeroka oferta, odpowiadająca różnym potrzebom – to przyciąga klientów. Za tymi wyjątkowymi produktami stoją ludzie, którzy je tworzą i stale je doskonalą. Są pasjonatami pracy, ale nie tylko nią żyją. Poznajcie najważniejsze osoby, dzięki którym Styropmin celebruje jubileusz.

Michał Luba – szef wszystkich szefów
Najważniejszą postacią w firmie jest bez wątpienia Michał Luba – właściciel Styropminu. To on razem ze swoim ojcem Ryszardem Lubą założył Styropmin w 1993 roku. To Ojciec pokazał Synowi jak latać wysoko, odważnie i odpowiedzialnie. Prawdziwy test przeszedł w 2012 roku, gdy w ciągu 5 godzin spłonęła fabryka w Łochowie. Dzięki swojej sile charakteru nie poddał się w tak trudnym momencie. Zadbał o załogę i kontrakty. Firma przetrwała, odrodziła się niczym feniks z popiołów. Za swoje działania w tamtym okresie został doceniony przez Prezydenta RP, który uhonorował go Złotym Krzyżem Zasługi.
Zawsze podkreśla, że swoje osiągniecia zawdzięcza nie tylko wiedzy i wyczuciu biznesowemu, ale także rodzinie i zespołowi zaufanych ludzi. Czy Michał Luba żyje tylko pracą? Oczywiście, że nie. Pasjonuje go gra w golfa, bardzo docenia dobrą kuchnię, a gdy tylko znajdzie trochę więcej czasu wybiera się w podróż, gdzie ładuje baterie przed kolejnymi wyzwaniami.

Krzysztof Słaby – prezes z rockową duszą
Krzysztof Słaby do załogi Styropminu dołączył 5 lat temu jako dyrektor generalny sprzedaży. Dzięki pomysłom i wkładowi, jaki wniósł w rozwój firmy w 2022 roku został Prezesem firmy. Wymagający, ale i z dużym poczuciem humoru. Bardzo ważny jest dla niego człowiek – rozwój, motywacja i psychologia. Bez wątpienia bardzo przydaje się to w pracy – dzięki temu jest tak lubiany i doceniany przez współpracowników. Niewiele osób wie, że prywatnie Prezes od lat gra w zespole rockowym…

Maria Szymańska – dyrektor z „rakietą”
Nasza dyrektor finansowa i wice prezes firmy Styropmin. Bardzo zaangażowana w pracę. To także dzięki jej zaangażowaniu spalony w 2012 roku zakład w Łochowie został odbudowany. Bez jej wiedzy i pomysłowości rozwój firmy zapewne nie byłby aż tak dynamiczny.
Jednak w wolnych chwilach stara się jak najwięcej czasu aktywnie spędzać z rodziną. Gdy tylko ma okazję bierze rakietę tenisową i stawia się na korcie szukając skutecznych forhendów niczym Iga Świątek, a jak ma trochę więcej czasu to udaje się w kolejną podróż.

Marek Karnowski – trio doskonałe
Michał Luba, właściciel Styropminu, skupia wokół siebie doświadczonych, zaufanych menadżerów. Jednym z nich jest od 2020 roku Marek Karnowski, dyrektor generalny produkcji. Jego „działka” to rozwój zakładów, inwestycje i innowacje w fabrykach. To on wdraża rozwiązania przemysłu 4.0. Razem z Marią Szymańską i Krzysztofem Słaby tworzą trio doskonałe, dzięki którym nasze produkty są tak chętnie wybierane przez inwestorów.

Zespół – simply the best
Styropmin to nie tylko Zarząd, który rozwija i doskonali firmę. To ludzie, załoga, która dzisiaj liczy 250 osób. To dzięki nim powstaje najlepszy styropian i dzięki nim idziemy na przód oferując coraz bardziej rozwinięte technologicznie produkty do termoizolacji. To dzięki nim Styropmin podniósł się po kataklizmie z 2012 roku, a dzisiaj skutecznie konkuruje na polskim i europejskim rynku produktów do termoizolacji. – Bez mądrych, odważnych ludzi z poczuciem misji nic nie byłoby możliwe. Przez 30 lat przeszliśmy wspólnie wiele treningów wytrwałości, zaliczaliśmy niejedno miękkie lądowanie a kreatywność Zespołu pozwoliła realizować pomysły na nowe produkty – podkreśla Michał Luba.