STYROPMIN zdobywa nagrodę Gazele Biznesu dla najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw. To prestiżowe wyróżnienie potwierdza przynależność STYROPMIN-u do elitarnego Klubu Gazel Biznesu prężnie działających firm. 

Gazele Biznesu to konkurs organizowany nieprzerwanie od 2000 roku. Jego celem jest wyróżnienie małych i średnich firm, które dzięki dynamicznemu rozwojowi doskonale radzą sobie wśród znacznie większych konkurentów. Tym, co charakteryzuje „firmę-gazelę”, jest z pewnością umiejętność podejmowania szybkich decyzji i odwaga w ich realizacji.

Autorem zestawienia najbardziej dynamicznie rozwijających się małych i średnich polskich przedsiębiorstw, przygotowywanego dla dziennika Puls Biznesu jest Coface Poland. Jako jedna z największych polskich wywiadowni gospodarczych dysponuje bogatą i stale aktualizowaną bazą informacji o polskich firmach, która jest podstawą do przygotowania rankingu. Ponadto, każdego roku weryfikuje wyniki firm kandydujących do tego zestawienia. Przygotowując ranking, Coface corocznie dokonuje analizy statystycznej i jakościowej tysięcy polskich przedsiębiorstw, aby w zestawieniu znalazły się firmy nie tylko spełniające twarde kryteria rankingu, ale także wiarygodne. Podstawowym kryterium rankingu Gazele Biznesu jest analiza i szczegółowe badanie wyników finansowych kandydata za pełne trzy poprzedzające lata. Aby zakwalifikować się do rankingu firma STYROPMIN musiała co roku odnosić istotny wzrost przychodów oraz ani razu nie odnotować straty.