Seria Instal Panel to płyty izolacyjne

Seria Instal Panel to płyty izolacyjne dedykowane termoizolacji stropów międzykondygnacyjnych oraz podłóg na gruncie, a także ułatwiające montaż rur do ogrzewania podłogowego.

Płyty Instal Panel produkowane są z najwyższej jakości styropianu EPS pokrytego jednostronnie okładziną ze srebrnej tkaniny polipropylenowej lub folii metalizowanej. Serię stanowią płyty INSTAL PANEL ALU, INSTAL PANEL PP, oraz innowacyjne na rynku rozwiązanie – INSTAL PANEL PASSIVE PP.

Dostępne są w różnych wariantach:
• styropianu (biały lub grafit),
• rodzaju pokrycia (tkanina polipropylenowa lub folia metalizowana),
• formatu pakowania (Box lub Twix).

Powstały one z potrzeby zapewnienia optymalnego poziomu ogrzewania w nowoczesnym i energooszczędnym budownictwie. Charakteryzują się doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi – ich współczynnik przewodzenia ciepła osiąga nawet λ≤ 0,031 W/mK.
Płyty Instal Panel spełniają wymagania normy PN-EN 13163:2012+A1:2015

JAK UŁATWIĆ I USPRAWNIĆ MONTAŻ OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO?

Płyty Instal Panel stanowią rozwiązanie problemów instalatorów klasycznych izolacji ogrzewania podłogowego. Zastosowanie dużych formatów płyt, specjalnej konstrukcji i nadruku siatki sprawia, że układanie płyt jest wyjątkowo komfortowe i szybkie. A jak? Wystarczy zacząć układanie płyt od narożnika, układać mijankowo, czyli z przesunięciem pojedynczych płyt względem siebie. Poszczególne płyty połączyć zakładami folii na samoprzylepną taśmę biegnącą wzdłuż dłuższej krawędzi płyty. I tylko tyle! Już można instalować rury ogrzewania podłogowego.

Dzięki zastosowaniu płyt Instal Panel montaż jest sprawniejszy ponieważ:

• nie ma potrzeby rozkładania folii. Jest już przyklejona do płyty!
• docinanie folii jest zniwelowane do minimum
• folia nie przesuwa się
• nie ma potrzeby ciągłego poprawiania jej ułożenia
• rozłożenie rur grzewczych i ich zakotwienie jest trwalsze niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Spinki mocujące nie wysuwają się z folii ani styropianu, co zdarza się w przypadku tradycyjnej formy aplikacji opartej na rozwiązaniach niesystemowych.

Co zyskujesz? Oszczędność czasu, pracy, kosztów, materiałów …. I spokój 😊 .

Płyty Instal Panel powstały z myślą o najbardziej wymagających klientach, dla których najwyższa jakość materiałów i energooszczędne budownictwo to nie tylko oszczędności finansowe w eksploatacji domu, ale także dbałość o środowisko naturalne.

Ekologiczny styl życia zainspirował do wykreowania przemyślanych i inteligentnych rozwiązań w energooszczędnym budownictwie – w tym właśnie do odpowiedniej termoizolacji.
Tak właśnie powstały płyty Instal Panel – innowacyjna linia izolacji pod ogrzewanie podłogowe – jednego z najpopularniejszych, energooszczędnych rozwiązań grzewczych. Dzięki niemu komfort cieplny mieszkańców jest większy, a rachunki za ogrzewanie… mniejsze.

Firma Styropmin przykłada szczególną wagę do zrównoważonego rozwoju nie tylko w kwestii odpowiedzialnego budownictwa oraz energooszczędności ale również w zakresie produkcji, pakowania swoich wyrobów oraz transportu. Dlatego też w procesie produkcji stosuje recykling styropianu a płyty z linii Instal Panel pakuje w przyjazne środowisku opakowanie – taśmę papierową, którą można poddać recyklingowi. Papier pochodzi z certyfikowanych surowców FSC co oznacza, że drewno do wyprodukowania papieru zostało pozyskane w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego. Dzięki temu rozwiązaniu ograniczona jest również ilość opakowaniowych tworzyw sztucznych wprowadzanych do środowiska m.in. w postaci problematycznego mikroplastiku.

Transport produktów odbywa się lokalnie w obrębie poszczególnych fabryk w całej Polsce dzięki czemu ślad węglowy z transportu zminimalizowany jest do niezbędnego minimum.

DOKUMENTY TECHNICZNE