INSTAL PANEL

ZAINSPIROWAŁ NAS EKOLOGICZNY STYL ŻYCIA

Płyty Instal Panel powstały z myślą o najbardziej wymagających klientach, dla których najwyższa jakość materiałów ienergooszczędne budownictwo to nie tylko oszczędności finansowe w eksploatacji domu, ale także dbałość o środowisko naturalne.

Ekologiczny styl życia zainspirował do wykreowania przemyślanych i inteligentnych rozwiązań w energooszczędnych budownictwie – w tym właśnie do odpowiedniej termoizolacji.
Tak właśnie powstały płyty Instal Panel – innowacyjna linia izolacji dla ogrzewania podłogowego – jednego z najpopularniejszych, energooszczędnych rozwiązań grzewczych. Dzięki niemu komfort cieplny mieszkańców jest większy, a rachunki za ogrzewanie… mniejsze.

Firma Styropmin przykłada szczególną wagę do zrównoważonego rozwoju nie tylko w kwestii odpowiedzialnego budownictwa oraz energooszczędności ale również w zakresie produkcji, pakowania swoich wyrobów oraz transportu. Dlatego też w procesie produkcji stosuje recykling styropianu a płyty z linii Instal Panel pakuje w przyjazne środowisku opakowanie – taśmę papierową, którą można poddać recyklingowi. Papier pochodzi z certyfikowanych surowców FSC co oznacza, że drewno do wyprodukowania papieru zostało pozyskane w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego. Dzięki temu rozwiązaniu ograniczona jest również ilość opakowaniowych tworzyw sztucznych wprowadzanych do środowiska m.in. w postaci problematycznego mikropalstiku.

Transport produktów odbywa się lokalnie w obrębie poszczególnych fabryk w całej Polsce dzięki czemu ślad węglowy z transportu zminimalizowany jest do niezbędnego minimum.

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIE DLA KOMFORTOWEGO CIEPŁA I MONTAŻU

Seria Instal Panel to płyty izolacyjne, montażowe dedykowane termoizolacji ogrzewania podłogowego, do stosowania zarówno w przypadku stropów międzykondygnacyjnych jak i podłóg na gruncie na dodatkowej warstwie termoizolacyjnej.
Płyty Instal Panel produkowane są z najwyższej jakości styropianu EPS pokrytego jednostronnie okładziną ze srebrnej tkaniny polipropylenowej lub folii metalizowanej. Serię stanowią płyty INSTAL PANEL ALU, INSTAL PANEL PP, oraz innowacyjne na rynku rozwiązanie – INSTAL PANEL PASSIVE PP.

Dostępne są w różnych wariantach:
• styropianu (biały lub grafit),
• rodzaju pokrycia (tkanina polipropylenowa lub folia metalizowana),
• formatu pakowania (Box lub Twix).

Powstały one z potrzeby zapewnienia optymalnego poziomu ogrzewania w nowoczesnym i energooszczędnym budownictwie. Charakteryzują się doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi a ich współczynnik przewodzenia ciepła
osiąga nawet L≤ 0,030 W/mK. Specjalna konstrukcja zakładek na klej pozwala na znaczną redukcję ryzyka powstawania mostków termicznych a metaliczna warstwa zapewnia dodatkową barierę dla ciepła.
Płyty Instal Panel stanowią rozwiązanie bolączek instalatorów klasycznych izolacji ogrzewania podłogowego. Dzięki zastosowaniu dużych formatów płyt, specjalnej konstrukcji i nadruku siatki – układanie płyt jest wyjątkowo komfortowe i szybkie. Dodatkowo dzięki wysokiemu poziomowi wytrzymałości mechanicznej – płyty nie pękają podczas montażu.
Płyty Instal Panel spełniają wymagania normy PN-EN 13163:2012+A1:2015