Kalkulatory ciepła

Oblicz ile paczek styropianu potrzebujesz

Powierzchnia do ocieplenia (m2):
Rodzaj płyty styropianowej:
Grubość płyty styropianowej (cm):

Oblicz współczynnik przenikania ciepła (U) dla ścian zewnętrznych Twojego budynku

Ściana dwuwarstwowa:
warstwa konstrukcyjna (wybierz materiał) + styropian (wybierz rodzaj i wprowadź jego grubość)

Ściana trójwarstwowa:
warstwa konstrukcyjna (wybierz materiał) + styropian (wybierz rodzaj i wprowadź jego grubość) + warstwa elewacyjna (wybierz materiał)

Wypełnij wszystkie pola

  Nazwa materiału Współczynnik przewodzenia ciepła
λ [W/(mK)]
Grubość warstwy [cm]
Warstwa konstrukcyjna
Rodzaj i grubość styropianu
Warstwa elewacyjna
wybierz tylko przy ścianie trójwarstwowej

* Tynki wewnętrzny i zewnętrzny nie są uznawane jako warstwy ściany. Ich znikome opory cieplne nie są brane pod uwagę w obliczeniach.

Kalkulator kosztów i zużycia energii

Jest rozbudowanym i zaawansowanym obliczeniowo kalkulatorem. Pozwala na wizualizację kosztów i zużycia energii w budynku zarówno już istniejącym, jak i nowo wybudowanym. Na podstawie izolacji, sposobów wentylacji, konstrukcji domu oraz ogrzewania jest możliwość sprawdzenia w jaki sposób te elementy wpływają na zużycie energii oraz co można zmienić lub zmodyfikować, aby zminimalizować to zużycie i jednocześnie koszty.

Kalkulator zużycia ciepła w budynku został przygotowany przez zespół działający w ramach polskiego oddziału ASPO (Association for the Study of Peak Oil and Gas)

Kalkulator dostępny pod tym linkiem

Oblicz swój wpływ na środowisko naturalne:

Kalkulator śladu węglowego, pozwala na jego inwentaryzację i zminimalizowanie. Ślad węglowy to suma gazów cieplarnianych jakie wprowadza do środowiska bezpośrednio lub pośrednio dana osoba, produkt, firma czy wydarzenie. Niższy ślad węglowy to niższe koszty życia – a zatem mniejsze codzienne wydatki.

Kalkulator pokazuje możliwości ulepszenia życia oraz zmiany jakie mogą prowadzić do zmniejszenia indywidualnego śladu węglowego. Kalkulator został opracowany przez zespół Carbon Footprint Foundation.

Kalkulator dostępny jest tutaj