Duo Line to nowa, innowacyjna linia płyt styropianowych w ofercie Styropmin. Dwie warstwy i dodatkowe rozwiązania dotyczące struktury płyt to kombinacja, która daje materiał o wyjątkowych parametrach i łatwym montażu. To odpowiedź czołowego producenta styropianu na rosnące oczekiwania co do efektywności ocieplenia domów i pozwalające znacznie zmniejszyć rachunki za ogrzewanie.

Bardzo dobra izolacja i sprzyjający jej montaż – to były nasze dwa, najważniejsze cele jakie postawiliśmy tutaj naszym ekspertom. W efekcie powstała linia Duo Line. To płyty, które charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi, a przy okazji są większe niż tradycyjne. W praktyce oznacza to mniej łączeń, a tym samym mniejsze ryzyko powstawania mostków termicznych, czyli miejsc nadmiernego uciekania ciepła – podkreśla Dariusz Pruszkowski, doradca techniczny w Styropminie.

Linia Duo Line składa się z czterech produktów o różnorodnym przeznaczeniu: do izolacji ścian zewnętrznych, do izolacji fundamentów oraz izolacji takich miejsc, jak dachy odwrócone, gdzie jest ryzyko większej wilgotności. Warstwy są dopracowane nie tylko pod względem parametrów, ale różnią się także strukturą, co pozwala osiągnąć dodatkowe korzyści. Płyty Duo Line charakteryzują się bardzo dobrą izolacyjnością – współczynnik przewodzenia ciepła sięga nawet ≤ 0,031 W/mK. Ponadto, dla usprawnienia montażu dołączona jest tu specjalna miarkę, która ułatwia precyzyjne docinanie.

Nowa seria to:

Szczegóły mają znaczenie
Płyty DUO LINE zostały wykonane w nowoczesnej technologii DUAL SURFACE – DUAL DENSITY – DUAL COLOR, dzięki której wyróżniają się one szczególnie pośród materiałów izolacyjnych dostępnych na rynku unikatowym wyglądem i funkcjonalnością. Zbudowane są z dwóch warstw różniących się kolorem i właściwościami dla jeszcze doskonalszej ochrony przed ucieczką ciepła z wnętrza domu.

Duo Line Protect (płyty biało-zielone) i Passive Protect (płyty biało-grafitowe) są dodatkowo wzmocnione membraną ochronną z tworzywa sztucznego. Warstwa ta zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi, korzeniami roślin, szkodnikami czy oddziaływaniem mikroorganizmów. Powstały przede wszystkim z myślą o izolacji fundamentów – wyjątkowo trudnej, a jednocześnie newralgicznej części domu. Ponadto sztywna membrana eliminuje konieczność stosowania dodatkowej folii kubełkowej. Jej powierzchnia jest nieregularna – wyżłobienia w kształcie kropel tworzą system kanalików, które ułatwiają odprowadzanie wody.

Duo Line Green&Black to płyty składające się z warstw: zielonej i grafitowej. Część zielona ma obniżoną nasiąkliwość, a jednocześnie zwiększoną wytrzymałość mechaniczną. Powierzchnia także jest wykończona wyżłobieniami w kształcie kropel, dzięki czemu woda swobodnie spływa. Warstwa ciemna charakteryzuje się zaś specjalną strukturą, która ułatwia klejenie. Te płyty sprawdzą się przy ocieplaniu np. dachów odwróconych, a także innych miejsc domu narażonych na oddziaływanie wody i czynników zewnętrznych.

Duo Line White&Black „Szarotka” są przeznaczone do izolacji ścian zewnętrznych metodą lekką mokrą, czyli ETICS. Warstwa ciemna ma charakterystyczną fakturę, która zwiększa przyczepność materiału do ściany, a dzięki wgłębieniom także powierzchnię klejenia. Warstwa biała zaś odbija promienie słoneczne, co chroni płyty przed ich negatywnym oddziaływaniem, w tym zniekształceniem.

Dodatkowo „Szarotka” została gruntowanie przemyślana pod kątem precyzyjności montażu tych płyt. Po obu stronach płyty oznaczono miejsca nakładania zaprawy klejowej (strona ciemna), która powinna zajmować minimum 40% powierzchni płyty oraz specjalne miejsca do mocowania mechanicznego (strona biała).