O NAS

Nieprzerwanie

od 25 lat

Firma STYROPMIN to jeden z wiodących i największych producentów styropianu w Polsce oraz w Europie. Jej tradycja sięga początku lat 90–tych, kiedy to została założona. Od tego czasu nieprzerwanie dostarcza swoim klientom najwyższej jakości materiały termoizolacyjne wykonane z polistyrenu ekspandowanego znanego powszechnie pod nazwą styropian. Minione 25 lat pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie oraz zaufanie tysięcy zadowolonych nabywców. W dalszym ciągu pracujemy nad tym, aby zaufanie to utrzymać. Wiemy jak ważna i istotna jest najwyższa jakość materiałów termoizolacyjnych dla osób ocieplających swoje domy, ponieważ ….. sami też wysoko cenimy sobie komfort i wygodę jakie zapewniają nam ciepłe domy i mieszkania.

STYROPMIN od zawsze był i jest polską firmą, która nie boi się konkurować z europejskimi firmami i standardami. Posiada w swojej ofercie bardzo bogatą gamę produktów, którą w dalszym stopniu rozwija i dopasowuje do zmieniających się przepisów budowlanych oraz oczekiwań klientów. Od początku swojej działalności wyprodukowaliśmy już blisko 20.000.000 m/3 styropianu, a nasze produkty można kupić w setkach składów i hurtowni materiałów budowlanych na terenie całego kraju oraz w wybranych punktach handlowych na terenie Europy.

CO NAS NIE ZABIJE

to nas wzmocni

STYROPMIN jak mało jaka firma jest tego bardzo dobrym przykładem. Kiedy 5 września 2012 roku w godzinach porannych, wybuchł pożar zakładu produkcyjnego, trawiąc doszczętnie w ogniu cały zakład, niejeden pomyślał, że to już koniec. Wniosek taki wydawał się rozsądny biorąc pod uwagę fakt, że w tamtym okresie był to jedyny zakład produkcyjny jaki posiadała firma STYROPMIN. Tymczasem właściciel firmy nie zamierzał się poddawać i w przeciągu kilkunastu miesięcy wybudował całkowicie nowy i bardzo nowoczesny zakład produkcyjny o imponujących mocach produkcyjnych na miarę XXI wieku. Przez cały czas prac związanych z odbudową firma w dalszym ciągu sprzedawała swoje produkty, wywiązując się z wielu umów i wielu kontraktów rozpoczętych jeszcze przed pożarem, a także zapewniając w dalszym ciągu pracę swoim wieloletnim pracownikom. Było to możliwe dzięki znalezieniu i zleceniu produkcji ponad 10 firmom i podmiotom zewnętrznym oraz wsparcia niektórych z nich własnymi pracownikami. Od tamtego wydarzenia minęło już ponad 6 lat. W tym czasie STYROPMIN wybudował kolejne dwa, jeszcze bardziej nowoczesne zakłady produkcyjne, stając się potężnym graczem na rynku termoizolacji, który w dosłownym tego słowa znaczeniu odrodził się niczym Feniks z popiołów.

Obecnie STYROPMIN nie zwalnia tempa. Firma w planach ma dalszy, intensywny rozwój. Dokłada też ciągłych starań w rozwój personalny swoich pracowników każdego szczebla. Jako członek liczących się stowarzyszeń branżowych (Polskie Stowarzyszenia Producentów Styropianu, Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasada, Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń) bardzo aktywnie bierze udział w ich życiu oraz aktywności, które mają służyć rozwojowi całych systemów dociepleń, w tym materiałowi termoizolacyjnemu jakim jest styropian.