Myśląc o remoncie domu i wszelkich pracach budowlanych bardzo często zastanawiamy się, jakie materiały wybrać i co zrobić, aby zmniejszyć powstawanie zabrudzeń i finalnie… szybko je posprzątać. Jeśli chcemy przeprowadzić termoizolację podłogi i zmienić sposób ogrzewania na wodne rozwiązanie – warto sięgnąć po płyty styropianowe Instal Panel. Uławiają nie tylko montaż, ale dzięki dokładnie dopasowanym elementom mamy mniej do sprzątania po wykonaniu prac. A żeby doprowadzić pomieszczenia do porządku szybciej warto sięgnąć po nawilżane chusteczki czyszczące BHP, które do 31 maja są dodawane w promocji do zakupów powyżej 5 tysięcy złotych.

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac budowlanych warto wcześniej zastanowić się w jaki sposób będą one przebiegać, w jakim czasie zostaną one wykonane oraz jaką technologię wybrać. Niektóre rozwiązania mają więcej zalet niż tylko ich podstawowe funkcje, dzięki czemu oszczędzamy czas i pieniądze. Doskonałym przykładem jest ocieplenie podłogi specjalistycznym styropianem Instal Panel przeznaczonym pod wodne ogrzewanie podłogowe. Płyty te są pokryte specjalną warstwą srebrnej tkaniny polipropylenowej lub folii metalizowanej dzięki czemu nie tylko wzmacniają styropian, ale także ułatwiają montowanie rurek ogrzewania podłogowego. A łatwość montażu zmniejsza ilość możliwych błędów przy układaniu ocieplenia, a co się z tym wiąże – powstaje mniej odpadów i… bałaganu po montażu. Tkanina i folia w płytach Instal Panel są jej integralną częścią, dlatego nie musimy jej dodatkowo rozkładać i jednocześnie nie trzeba jej ani przycinać ani dopasowywać do płyt. A jak ocieplić podłogę krok po kroku? Przedstawiamy jak prosty jest montaż styropianu pod ogrzewanie podłogowe z wykorzystaniem innowacyjnych płyt Instal Panel:

  • Podłoże przed rozpoczęciem prac musi być równe, czyste i suche.
  • Jeśli ogrzewanie podłogowe ma się znaleźć na parterze – stosujemy izolację przeciwwilgociową, np. w postaci grubej folii PE lub papy podkładowej, jeśli natomiast na stropie między kondygnacjami to układamy warstwę rozdzielającą np. w postaci folii PE.
  • W miejscach gdzie podłoga/strop łączy się ze ścianą układamy dylatacyjną taśmę PE. W przypadku podłogi na gruncie należy ułożyć dodatkową warstwę z płyt podkładowych, aby zapewnić wartość współczynnika przenikania ciepła dla odpowiednich przegród. Płyty Instal Panel układamy wtedy na powierzchni płyt podkładowych.
  • Montaż zawsze rozpoczyna się od narożnika, a płyty układa się na tzw. mijankę.
  • Zakłady z folii podklejamy za pomocą warstwy samoprzylepnej biegnącej wzdłuż dłuższej krawędzi płyty.
  • Przystępujemy do montażu instalacji do ogrzewania podłogowego. W przypadku płyt Instal Panel rozkładanie rur grzewczych i ich zakotwienie w izolacji jest zdecydowanie szybsze, prostsze i trwalsze niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Spinki mocujące nie wysuwają się z folii ani styropianu, co zdarza się w przypadku tradycyjnej formy aplikacji opartej na rozwiązaniach niesystemowych.


Sprzątanie po montażu
Wielu inwestorów zastanawia się czy ile czasu oraz jakie produkty potrzebne są do sprzątnięcia po remoncie domu i doczyszczenie powierzchni. Firma Styropmin proponuje nowy produkt czyszczący – chusteczki czyszczące BHP, które są skuteczne, łatwe w użyciu i sprawdzą się doskonale na wielu powierzchniach. Przeznaczone są do usuwania trudnych zabrudzeń, bez użycia wody. Doskonale wyczyszczą smar, oleje, pył, sadzę zarówno z narzędzi, urządzeń oraz… dłoni po wykonanych pracach. To „pierwsza pomoc” po remoncie, dlatego powinny znaleźć się w każdym domu podczas… i po remoncie.

Firma Styropmin w ramach akcji promocyjnej trwającej do 31 maja dodaje w prezencie 12 sztuk chusteczek czyszczących BHP każdemu przedsiębiorcy, który zakupi produkty z systemu Instal Panel za minimum 5 tysięcy złotych.