Każda inicjatywa mająca na celu promocję energooszczędnych rozwiązań jest obecnie na wagę złota – tak uważają eksperci związani z ekologią. W tym kontekście ważne jest to, aby podejmowali świadome decyzje związane z wyborem materiałów korzystnych dla środowiska. Niestety często klienci biorą pod uwagę przede wszystkim cenę, a… najtańszą opcją są zazwyczaj produkty, które negatywnie wpływają na naszą planetę. Ich wybór najczęściej wynika nie ze złej woli czy ignorancji, ale z powodów finansowych. Dlatego coraz więcej organizacji decyduje się wspierać zrównoważone, energooszczędne budownictwo.

Jedną z takich organizacji jest Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, który dofinansowuje zakup energooszczędnych materiałów. Ponieważ zrównoważony rozwój oraz odpowiedzialne budownictwo są misją firmy Styropmin, Zarząd podjął decyzję o dołączeniu do inicjatywy, w której wspierane są właśnie takie działania. Płyty styropianowe Styropmin znalazły się w bazie produktów refundowanych w ramach programu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju!

Jakość powietrza w Polsce nie należy do zadowalających, szczególnie zimą. Na to także wpływ ma termoizolacja budynków mieszkalnych. Nieodpowiednie paliwa, przestarzała instalacja grzewcza i niewłaściwe ocieplenie to najlepszy przepis na szkodliwy smog. Jeżeli zadbamy o izolację domu dzięki wykorzystaniu dobrej jakości materiałów, pomożemy w ten sposób także… środowisku. Warto wiedzieć, że styropian jest doskonałym materiałem izolacyjnym – wyróżnia go imponująca trwałość, odporność na czynniki biologiczne oraz bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. To rozwiązanie, które idealnie wpisuje się w ideę nowoczesnego, energooszczędnego budownictwa. Odpowiednie ocieplenie domu pozwala także w znacznym stopniu zmniejszyć zużycie energii. Wiąże się to nie tylko z korzyściami dla naszych portfeli, ale także dla środowiska. Dlatego pamietajmy, że dbałość o właściwą termoizolację to jedno z wielu działań, które możemy podjąć, by zatroszczyć się o naszą planetę, a co za tym idzie – zdrowie nasze, naszych dzieci oraz wnuków. Od 1 kwietnia jest możliwy zakup najwyższej jakości styropianu marki Styropmin z dofinansowaniem, dzięki czemu zadbamy nie tylko o nasze portfele, ale także o środowisko naturalne.

Aby dowiedzieć się, jak wziąć udział w programie, zapraszamy na stronę: http://www.polreff.org/.